İmh Antalya Enderun çalışması “7 kitap 7 genç” öğrenci buluşması gerçekleştirildi.

İmh Eğitim Komisyonu üyesi Mahmut Yetük hocamızın koordinasyonunda, Enderun özgün öğretmenler Antalya topluluğu Yıl boyunca, 15 günde bir çarşamba günleri saat 18.00’de eğitim müzakereleri ile ilgili Medeniyet Yurdunda bir araya geldi. Öğrenci  eğitim kalitesine katkı amacıyla pilot olarak seçilen Fen liseleri, Anadolu liseleri ve ortaokullarda 7 Kitap 7 genç adıyla, kitap okuma çalışması başlattı. Çalışmanın dönem sonu etkinliği Kepez kent ormanında yapıldı.

İmh Antalya derneği yönetiminden ve Genç hareketli kardeşlerimizden bir gurubun da katıldığı etkinliğe, Servislerle gelinen piknik alanına, 250 öğrenci 30 civarında öğretmen iştirak etti. Piknik alanında önce öğretmenlerimize sonra öğrencilerimize konuşma yapan Mahmut Yetük, Kitap okuma etkinliğini yarışma guruplarına ayırarak başlarına bir öğretmen ve genç hareketden bir  rehber tayin ederek okunan kitaplardan kısa bir test yapılmasını sağladı.

Kitap okuma projesi gurup birincileri daha sonra öğretmenlerinden birincilik madalyalarını alıp toplu fotoğraf çektirdiler. Daha sonra öğrencilerimiz guruplar halinde macera parkı etkinliklerine katıldılar. Etkinliklerden çıkan gençlerimiz  Kepez Belediyemizin ikramı olan yemeğe geçtiler. Yemek sonrası çay ve muhabbet ortamında kaynaşan geçlerimiz, memnuniyetlerini dile getirdiler.   Teşekkür ederek servislere alına öğrencilerimiz bu faliyetin devamı beklediklerini söylediler.